KURUMSAL

Yetkinlikler

Yetkinlikler

Üretim

SKT, yeni teknolojiye uygun olarak  kapasitesini ve kalitesini daha da arttırmış, yenilenen sac pres hattımızda 25 tondan 250 tona kadar sürücülü ve elle besleme sistemiyle eksantrik preslerde 0,5mm den 5mm ye kadar paslanmaz, galvanizli, alüminyum ve yüksek sertlikte saclar hassas bir şekilde üretilmektedir. 65 tondan 500 tona kadar preslerde kompresyon, transfer ve enjeksiyon metotları ile başta döner mil keçesi olmak üzere kauçuk ile metal, plastik veya PTFE bileşenli sızdırmazlık ve titreşim önleyici elemanlar üretilmektedir.

 

Malzeme

Türkiye’de sentetik kauçuk kullanarak ilk yağ keçesi üreten firma olan SKT, kullandığı tüm kauçuk karışımlarının reçetelerini de kendisi geliştirmektedir. ASTM Normları ve Müşteri Şartnamelerine göre testler kendi laboratuvarında yapılmaktadır. Sektörde kullanılan kauçuk testleri ve üretimi için gerekli tüm ekipmanların bulunduğu laboratuvar ve üretim hattında 2000’den fazla onaylı kauçuk karışımını geliştirmiştir.

SKT, sektördeki 64 yıllık tecrübesi ile ürün ve kalıp tasarımlarını kendi bünyesinde yapmaktadır. SKT, ürün tasarım ve geliştirilmesinde ileri teknolojili çeşitli tasarım ve simülasyon programları kullanmaktadır. SKT AR-GE merkezinde ürünler ile ilgili tasarım geliştirme ve ileri sızdırmazlık teknolojileri geliştirme, sonlu elemanlar analizi gibi çalışmalar yapılmaktadır.

 

Kalite

SKT’ de hammaddenin fabrikaya girişinden itibaren üretimin tüm aşamalarında gerekli olan tüm ölçümler yapılabilmektedir. Ölçüm Laboratuvarında ürünler için gerekli olabilecek tüm ölçümleri yapabilecek kapasitede 3D ve 2D ölçüm cihaz donanımı vardır. Ayrıca ürün test merkezinde müşteri isteklerine göre kullanım yeri şartları simüle edilerek tüm ürünlerin sızdırmazlık, titreşim, çamur testi gibi performans testleri de yapılabilmektedir.