KURUMSAL

Hakkımızda

Hakkımızda

Her büyük başarı, önce büyük bir hayalle başlar…

Türkiye’ de otomotiv sektörünün gelişmesine paralel olarak her türlü parçanın ihtiyaç olduğu bir dönemde 3 idealist teknik öğretmen  tarafından 1955 yılında Bursa’da kurulan SKT, halen Diniz holding bünyesinde faaliyet gösteren sektörünün lider markasıdır. Türkiye’de otomotiv sektörünün öncü markası SKT, yarım asrı aşan köklü geçmişiyle hayallerini gerçeğe dönüştürmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Kurulduğu ilk gününden beri yenilikçi ve mükemmeliyetçi gelecek vizyonuyla sektöründe zirvenin en güçlü oyuncularından biri olmayı başarmıştır. Türk sanayisinde ilklerin sahibi SKT, Türkiye’de ilk yağ keçesi ve elektrik motor üretimini yapmış ve ilk sentetik kauçuk kullanımını gerçekleştirmiştir.

SKT, Bursa organize sanayi bölgesinde 14.000 m2 kapalı, toplamda 20.000 m2 alan üzerinde, 350’yi aşkın personeliyle başta otomotiv sektörüne ve birçok sanayi koluna hizmet etmektedir. SKT’nin başlıca ürünleri; kauçuk ve teflon dudaklı döner mil keçeleri, piston keçeleri,  u-cup ve titreşim sönümleyicilerdir. Son teknolojik makine parkıyla bünyesinde birçok işlemi entegre bir şekilde gerçekleştirebilme kabiliyetine sahiptir.

SKT’nin uzman mühendis kadrosu, teknolojinin ve sektörün son gelişmelerini yakından takip ederek ülkemizde imal edilmeyen birçok sızdırmazlık elemanının tasarımının yapılmasına ve geliştirilmesine liderlik etmektedir. Esnek planlama ve üretim kabiliyetine sahip olan SKT, bu sayede müşteri talep ve beklentilerine en hızlı şekilde cevap verebilmektedir. SKT, genel satışlarının %60’ını OEM ve OES lere kalan kısmını güçlü yedek parça dağıtım kanalları vasıtası ile aftermarket’e yapmaktadır.

2015 yılında aldığı AR-GE merkezi belgesiyle projelerine hız kazandırarak Tübitak destekli birçok projeye imza atmaktadır. Nihai üründe kullanılacak tüm kauçuk karışımlarının kalite kontrol testleri, kauçuk malzeme Ar-Ge çalışmaları ve malzeme şartnamelerine göre belirli periyotlar ile yapılan kontrol testleri malzeme laboratuvarında yapılır.

SKT, üretiminin % 50’sini Dünya’nın birçok ülkesine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.